3 Ocak 2015 Cumartesi

Musmutlu bir günn :))) Bakhytty kynnnn!!

Merhaba herkese! :) Bugün günlerden ''mutluluk'' Neden diye soracak olursanız, bügün çok değerli bir arkadaşım bana bir hediye gönderdi. Sabah gözümü açar açmaz ''kargo!'' sesini duydum. Hemen koştum kapıya ve tam da beklediğim gibi gelen o güzel hediyeydi. Şimdi lafı uzatırsam ; şu hediyeyi göstersene artık diyeceksiniz o yüzden gereksiz yere uzatmadan göstereyim! Sıkı durun ve bakın! :)) 
İşteeeeeeeeeeeeeeee!! Bu benim değerli hediyem!!!! Cuk diye oturdu üzerime. Mis gibi naftalin kokuyor ve tabi ki de Kazağımın şanlı bayrağı güneş gibi parlıyor <3 Böyle güzel dostlar edinmeyi tabi ki yine Kazakistan'ıma borçluyum <3

28 Aralık 2014 Pazar

Türkçe alt yazılı Kazakistan filmleri mi?

Bilmiyorum ben mi şanssızım yoksa yıllar geçtikçe durumlar mı değişiyor? Ben Kazakistan'ı ilk araştırdığım yıllarda o kadar film aradım bulamadım bırakın alt yazılıyı kazakça bile yoktu. Çoğu rusçaydı. Ama bir arkadaşım bu linki attığında şok oldum. Sevindim , üzüldüm , kızdım :D :)) Ne zorluklar çekmiştim diye düşündüm. Her ne ise de böyle bi sitenin olması beni mutlu etti. Sizinle de paylaşmak görevim olduğundan hemen linki yazıyorum. :) İlk tavsiye edeceğim filmse ''Jau jyrek myn bala'' :)
http://www.sinemafilm.org/yapim/Kazakistan/

Keyifle izlemenizi diliyorum :)