24 Eylül 2014 Çarşamba

Kazakistan'daki giyim mağazaları

Selamlar herkese, Bugün yine sıkıcı boğucu bir gün. Yani en azından benim için öyle. Boş boş oturacağıma size bir şeyler aktarayım dedim. Tabi bu verdiğim bilgiler henüz Kazakistana gitmediğim için kısıtlı bilgiler. Ama az da olsa merakınızı giderebilir diye düşünmekteyim. Şimdi Kazakistan'daki hanımlar nereden alışveriş ediyor? Nasıl giyiniyor? Hangi markalar satılıyor? Eminim bunları merak edenleriniz vardır. Ben de bununla ilgili edindiğim az buçuk bilgileri sizle paylaşmak istiyorum.
1. DEFACTO
Defactonun Kazakistan'da tam 10 tane mağazası bulunuyor. Fiyatları uygunmuş. Ama genelde Çin malı olduğundan kalitede sorun varmış. 


2. MANGO :
Mango mağazası Astana Han shatyr' da bulunuyor. Zaten Han Şatır'ın içinde bir çok mağaza bulunmakta.

3. BERSHKA : 
Yine Han şatır'ın içinde yer alan bizim ülkemizde de gençler arasında yaygın olan bir marka.

4.LCWAİKİKİ :
Orada fiyatlar nasıldır bilemiyorum ama bu mağazalar orada da var. :))

5. FAİK SÖNMEZ :
Açıkcası ben bunu ilk kez duyuyorum. Ve şaşırdım. :) 

Bunlar dışında ; Lacoste , Koton , collins , collezion , Zara , İpek yol, GAP gibi bir çok mağaza bulunmakta. Ben bunları niçin gösteriyorum onu da söyleyim , Bir takım şahıslar ''Kazakistan'da hiç bir şey yok , gelişmemiş'' gibi yakıştırmalar yapmaktalar ve bilip bilmeden hüküm vermekteler. Sandıklarının aksine hızla gelişen ve her türlü imkana sahip olan büyük bir ülke olduğunu göstermekti. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder