29 Mayıs 2014 Perşembe

Zeynep ve Amanko'dan kesitler

Sıcacık bir İzmir gününden sesleniyorum! Orada kimse var mı? :) Sınav arefesinde can sıkıntıları arasında aklıma gelen anılarımla hafif gülümserken aklıma düştü. Bu anıları sizinle de paylaşabilirdim! Evet öyle yapmalıydım. Tek başıma gülmek güzel olmuyor. :)))) O yüzden Amanko ve Zeyno maceralarından bir kaç kesit anlatacağım size. Olayları aklınızda canlandırmaya çalışmanız önerimdir :D
 Varan 1 : YÜKSEK SESLE SEVGİLİYİ KIZDIRMAK
Bir yaz günü yine Amanko ve ben yollardayız. Hep aynı yerde buluşup oradan rotamızı belirliyoruz. Yine öyle bir günde rotamızı Göztepe'ye çevirmiştik. İzmirlilerin hatta İzmirli olmayanların da çoğunun bildiği gibi Göztepe Karşıyaka'nın ezeli rakibidir. Yanlışlıkla yeşil kırmızı bir şey giyip Göztepeye gitseniz yandınız demektir. :))) İşte o Göztepeye doğru ilerledik. Konaktan yayan olarak gittik ama. Yürümeyi seviyoruz her ne kadar yorgunluktan nineler gibi arada dinlensem de. :))) Neyse gittik Göztepeyi dolaşmaya... Çok güzel bir yer. Evleri , kıyısı , havası ve sakinliğiyle... Asıl olaya geleyim Göztepe keşfimiz biterken Konağa doğru ilerlemek üzere yürürken benimki bağırmaz mı ''Sen Karşıyakalıydın demi ?'' diye. :))))) Bi afalladım önce, en az 4 - 5 kez tekrarladı bunu. Etrafta insanlar da var Allah'ım sus diyorum susmuyor. :D En sonunda peşledim ama tabi yakalayamadım. O gün işte böyle baya bi eğlendi benimle :)) 
Varan 2 : SEVGİLİYE VUR KAÇ!
Yine aynı yerde buluşup gideceğimiz rotayı belirliyorduk. Ve bulduk! Konağa doğru gidecektik yine. :)) Gez dolaş derken akşam üzeri oldu. Eve dönme saatim yaklaşırken benimki demez mi Cem yılmaz'ı izlemeye gidelim diye! O sıra vizyondaydı. Ben olmaz falan dediysem de dinletemedim. Tuttu kolumdan götürdü sinemaya . Ama çok komikti ve çok güzel geçti. Neyse sinemada ara verildi çıktık dışarı acıktık falan. Gittik dürüm söyledik. Ben bitiremedim. Ama benim aslanım yedi hepsini. Bana da zorla bir yere kadar yedirtti, hatta hepsini mi yedirtmişti tam hatırlayamadım. :)))) Yemeğimizi yedikten sonra bizimki enerji topladı tabi. Omzuma vurup kaçtı! Bi baktım koşuyo ben de hemen arkasından yakalamaya çalışıyorum, millet bize bakıyo sinemanın içinde koşturuyoruz birbirimizi.En sonunda yorulduk da durduk. O yorulmazdı da ben yoruldum :D O günkü maceramız da buydu. :P
Varan 3 : SIRRA KADEM BASAN ÇANTA 
Bir gün yine rota belirleme yerimizde buluşmuştuk. O yer '' Bayraklı sahili''. Benimki Anneme vermem için bir çanta getirmiş. Ama o kadar güzeldi ki! Ben bunu annemden alırım diye içimden planlar yapıyordum. Neyse çantayı çapraz taktım , metroya bindik. Durağımıza gelip indiğimizde bir baktım çanta yok! Ama birinin almış olması imkansız, metroda oturduğum yerin bir tarafında cam bir tarafında da Amanko vardı. Oturduktan sonra da çantayı kontrol etmiştim üstümdeydi. Ama metrodan inerken bir baktım yok. Allah'ım ben bir kızardım bozardım bir utandım anlatamam :( Kendimi çok kötü hissetmiştim o gün. Benimki tabi hemen güvenlik görevlilerine anons ettirdi o metroda bi sonraki durakta arama yapıldı ama çanta bulunamadı. Geri dönüp bindiğimiz yerleri kontrol ettik yine yok! İşin kötüsü çantanın içinde Amanko'nun anahtarı ve bir miktar parası vardı.O kadar mahçum oldum ki o gün. Ama benim anlayışlı sevdiğim hiç bir şey demedi sadece beni teselli etti. Yine de çok üzülmüştüm. O çantayı daha sonra Metronun kayıp eşyalar bürosundan da sorduk ama yok... Yani anlayacağınız çantaya daha doyamadan buhar olup uçtu.. :) 
******************************************************************
Daha anlatılacak çok şey var fakat benim vaktim yok. :) Gidip ders çalışmalıyım. Umarım okurken eğlenirsiniz. Görüşmek üzere :))

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder